ATMINIMO MALDA. Laimės viltys

ATMINIMO MALDA. Laimės viltys

ATMINIMO MALDA. Laimės viltys

ATMINIMO MALDA. Laimės viltys

Marina Vasiljeva

 

Be abejonės, jau iš anksto žinojau, kad spektaklis man patiks! Pirma, dar skaitydama pjesę patyriau stiprias emocijas, verkiau, garsiai juokiausi. Antra, jau pažįstu režisierių ir jo, taip sakant, braižą. Na, ir trečia, nors galbūt tai yra svarbiausia priežastis, – tai mūsų aktoriai! Skaitydama pjesę ir įsivaizduodama mėgstamus aktorius supratau, kad tai bus sukrečiantis spektaklis. Taip ir nutiko. Tai labai liūdna, tragiška pjesė, persmelkta subtiliu ironišku humoru. Tema gili, aktuali ir šiandien, bet nenoriu rašyti apie liūdnus dalykus. Noriu tiesiog išreikšti dėkingumą ir susižavėjimą!

 

Kaip vis tik man patinka spektakliai, kur vaidina beveik visa teatro trupė! Masinės scenos, šokiai suteikia tokį malonumą! Norėjau žiūrėti į kiekvieną atskirai, akys raibo! Visi tokie neįprasti nauji įvaizdžiai. Kai kurių aktorių buvo neįmanoma atpažinti. Valentinas Novopolskis, ką jis išdarinėjo! Tai – tikras cirkas! Labai nustebino. Visiškai naujas įvaizdis, bravo!!!  

 

Viačeslavas Lukjanovas! Žiūrėdama į jo herojų prisiminiau R. Gamzatovo eiles:

Esu laimingas: ne beprotis, ne aklas,

Net neturiu ko iš likimo paprašyti.

Ir visgi.

Lai būna žemėje pigesnė duona,

O gyvastis žmogaus brangesnė.

 

Tai tarsi Tevjė žodžiai. Paprastas žmogus, kuris, mano nuomone, yra protingesnis, supratingesnis ir išmintingesnis už visus tuos „išminčius“, kurie mus moko gyventi. Mylintis, kantrus, geras, stiprus – tikras savo šeimos herojus. Antrą kartą režisierius V. Gurfinkelis skiria Viačeslavui nebejauno žmogaus vaidmenį. Ir vėl jis atrodo labai harmoningai ir natūraliai. Jo veide yra ramybė, balse yra „žemė“ ir yra geros akys, kupinos ir skausmo, ir džiaugsmo, ir ašarų! (Beje, lūžęs pirštas buvo labai tinkamas). O kokiomis akimis jis žiūrėjo į savo anūkėlę! Labai tikroviškai! Prisimenu, juk anksčiau esu rašiusi, kad Viačeslavui labai tinka niekšų ir perėjūnų vaidmenys, ir kad jo akys visada juokiasi. Rodos, jame yra visko!

 

Ačiū VISIEMS už šią laimę, jūs – burtininkai! Mergaitės – šaunuolės! Berniukas smuikininkas – super! Žąsinas – gražuolis!

 

Prisimenu spektaklį ir ilgiuosi. Bravo!!!

 

D. Matvejevo nuotrauka

 

 

 

 
grįžti atgal