07/10/21

Festivalis „Baltijskij dom“ vyks gyvai

Festivalyje „Baltijskij dom“, vyksiančiame Sankt Peterburge spalio 6 – 20 d., bus parodyta 14 spektaklių, kuriuos vienija tema „Demonai XX-21“. Festivalio tarptautinėje dalyje: Alessandro Sera „Makbetas“ (spalio 12 d.), Aleksandro Rubinovo „Mano tėvas“ (spalio 13 d.) ir Oskaro Koršunovo „Otelas“ (spalio 18 d.).

 

Festivalio programoje: Vladimiro Krasovskio „Pirosmanis, arba Vienatvės šventė“ (spalio 7 d.), Jevgenijaus Korniago „Santuoka su vėju“ (spalio 9 d.), Andrejaus Prikotenko spektaklis „Peteris“ pagal to paties pavadinimo Tatajnos Tolstajos apsakymą (spalio 10 d.), Dmitrijaus Krestjankino „Kaimas ir aš“ (spalio 10 d.) – dokumentinis kaimo paauglių tyrimas, Josifo Raichelgauzo „Pasiutę žagarai“ (spalio 12 d.) – apie mitinge sulaikytą moksleivį, Kamos ginko „Paskutinė Krepo juosta“ (spalio 13 ir 14 d.) – Igoriaus Jasulovičiaus monospektaklis, Dmitrijaus Volkostrelovo „Patrankų mėsa“ (spalio 14 ir 15 d.), Romano Muromcevo „Bastūnai“ (spalio 17 d.) – apie žmones, nusprendusius atskleisti „super paslaptį“ ir Oskaro Koršunovo „Tarelkino mirtis“ – neseniai įvykusi teatro-festivalio „Baltijskij dom“ premjera.

 

Originalus šaltinis https://teatral-online.ru/news/30198/


Nuotraukoje – scena iš spektaklio „Tarelkino mirtis"

 

. . . skaityti toliau

06/09/21

Baltarusijos valdžia uždaro festivalius „TEART“ ir „Lapkritis“

Rugpjūčio 27 d. išaiškėjo, kad Minske nepaaiškinus priežasčių buvo likviduotas Vizualinių ir atlikėjų menų centras „Art Corporation“, organizuodavęs festivalius „TEART“ ir „Lapkritis“ («Листопад»). Vizualinių ir atlikėjų meno centras „Art Corporation“ buvo įkurtas 2012 metais. Direktorė ir įkūrėja – teatro prodiuserė Anželika Kraševskaja. Centras organizuodavo tokius didelius festivalius kaip  „TEART“ ir „Lapkritis“, kino ir teatro projektus, parodas, nuolat transliuodavo spektaklius iš viso pasaulio, aptarimus ir paskaitų ciklus.

 

http://oteatre.info/v-minske-zakryli-art-corporation/

. . . skaityti toliau

06/09/21

Estijos rusų teatras pradėjo savo 74-ąjį sezoną

„Šis sezonas yra unikalus, – sakė teatro meno vadovas Filipp Los. – Jis prasideda dviem spektakliais, kuriuos mes parengėme dar iki karantino, – „Išminčiumi“ ir savarankišku dviejų aktorių – Dmitrijaus Kosiakovo  ir Viktoro Marvino darbu „Mrožekas“, kurį sudaro dvi vieno veiksmo pjesės, sukurtos žymaus XX amžiaus lenkų dramaturgo Slawomiro Mrožeko. Ir, žinoma, tų spektaklių, kurie taps sezono pagrindu, sumanymai gimė seniau. Permės teatro „Prie tilto“ («У Моста») vyr. režisierius Sergejus Fedotovas statys „Meistrą ir Margaritą“, o Elmo Niuganen režisuos „Mirusias sielas“. F. Los statys Ivano Vyrypajevo pjesę „Delio šokis“ Mažojoje salėje. 

 

https://veneteater.ee/news/2025.html

 

D. Matvejvo nuotraukoje - Estijos rusų teatro vadovas Filipp Los.

. . . skaityti toliau

03/09/21

Marinos Davydovos nuotolinė paskaita apie teatrą ir medijas

„Naujos technologijos – vaizdo instaliacijos, VR, erdvinis garsas (surround sound) – jau seniai įsibrovė į šiuolaikinį teatrą, – savo paskaitoje teigia garsi Rusijos teatro kritikė, žurnalo „Teatr“ redaktorė, Marina Davydova. – Frank Castorf,  Cathy Mitchell, Simon McBurney, Robert Lepage, William Kentridge, Romeo Castelucci, Peter Sellars ir Bill Viola, Lina Saneh ir Rabih Mroué, grupė „Rimini Protokoll“ – visi jie kuria naują teatro kalbą, kurioje medijos yra ne šiaip įspūdingas triukas, bet ir naujas komunikacijos su auditorija būdas. Kartais naujos technologijos apskritai scenoje pakeičia aktorius. Tačiau beveik visada jos keičia žiūrovo sceninės realybės suvokimą ir patį žiūrovo vaidmenį teatro procese, ir tuo pat metu ištrina ribas tarp šiuolaikinio teatro ir šiuolaikinio meno.“

 

Nuotolinės paskaitos įrašą (37 min.) galite stebėti Youtube kanale.

. . . skaityti toliau

27/08/21

Nepriklausomi Baltarusijos teatro darbuotojai susivienijo į bendruomenę ir prašo pagalbos

Baltarusijos teatro veikėjai, 2020 metų rugpjūtį pasisakę prieš valdžios smurtą, sukūrė nepriklausomą Baltarusijos teatrų bendruomenę - Belarus Theatre Community ( (BThC). Organizacija siekia paremti represuotus kolegas ir tęsti Baltarusijos teatro veiklą vieningos bendruomenės forma. „BThC“ laukia pagalbos iš kolegų užsienyje. Bendruomenės manifeste teigiama:

 

Per metus Baltarusijoje besitęsiančią politinę krizę, valstybės represijos prieš menininkus, viešai išreiškiančius paramą demokratinėms reformoms, įgavo sisteminį pobūdį. Vien per pirmąjį 2021 metų pusmetį užfiksuotas 621 kultūros ir žmogaus teisių pažeidimo atvejų prieš kultūros veikėjus. 2021 m. birželio 30 d. Baltarusijoje politiniais kaliniais buvo pripažinti 526 žmonės, iš jų 39 – kultūros srities darbuotojai.

 

Šiandien valstybės kontrolės institucijos daugeliui Baltarusijos kultūros atstovų ir nepriklausomų teatro trupių atėmė galimybę dirbti Baltarusijos Respublikos teritorijoje. Nepriklausomos teatrinės aikštelės uždaromos, legalus finansavimas sparčiai mažėja, o nevyriausybinės organizacijos likviduojamos. Teatro meno atstovai atleidžiami iš darbo dėl politinių priežasčių, po to jiems draudžiama įsidarbinti.

 

Tačiau mes ir toliau ieškome bendradarbiavimo galimybių bendruomenės viduje ir išorės paramos Baltarusijos teatro meno plėtrai ir išsaugojimui jo reikšmingo istorinio potencialo, kurį dabar sistemingai naikina valstybės represijų mašina. Kreipiamės į užsienio kolegas ir partnerius su pagalbos ir bendradarbiavimo prašymu.

 

Daugiau informacijos: http://belarustheatre.com  

. . . skaityti toliau